261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Bazénová sůl Marimex 25 kg

Bazénová sůl Marimex 25 kg

Sůl neobsahuje hrubé nečistoty, je jemně mletá a snadno se ve vodě rozpouští.

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 52

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Tomáš Vávra Datum:29.5.2023 14:41

Jaká sůl do vyrivky Intex Pure Spa

Dobrý den, můžu přidat mořskou sůl Marsel /99.6 čistota/do vyrivky Intex Pure Spa SC-WF20 ? Vyrivka ma samozřejmě solinator, ale nejsem si jistý ohledně druhu soli, uvádí se rozdílné informace. Díky za informaci.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.5.2023 15:11

Re: Jaká sůl do vyrivky Intex Pure Spa

Dobrý den, pokud je to sůl určená pro solinátory, tak je to možné. To by vám měl sdělit prodejce. My nabízíme tuto mořskou sůl: https://www.marimex.cz/morska-sul-25-kg/


Autor:ROMAN Datum:4.8.2022 20:59

Přesolení bazenu

Pekny den je to hloipe ale pocedlo se mi presolit vodu v bazenu a solinator tak hazi chybu 92 moc soli.Da se nejakym zpusobem snizit mnozstvi soli jinak nez vypustenim velke casti vody?Dekuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.8.2022 08:58

Re: Přesolení bazenu

Dobrý den, bohužel ne, je nutné část vody upustit a dopustit novou, aby se koncentrace soli naředila.

Autor:ŠImon Datum:25.5.2022 20:45

Dotaz k soli

Dobrý den, už jsem tu jeden dotaz položil: "Dobrý den, dá se sůl použít do vířivky bez chlorinátoru ? Konkrétně MSPA Tekapo C-TE041 Děkuji za odpověď Naše odpověď: Dobrý den, pokud vířivka nemá chlorinátor, použití soli nedoporučujeme. Nemá ve vodě význam - chlorinátor dělá ze soli chlor, který desinfikuje vodu." Můžu se zeptat, znamená to tedy že by se sůl dala použít prostě jako sůl - docílení slané vody, nemyslel jsem to na desinfekci, jenom jestli to tu vířivku (MSPA Tekapo C-TE041) či její filtraci nějak nepoškodí. Děkuji za odpověď

Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.5.2022 09:17

Re: Dotaz k soli

Dobrý den, pokud není vířivka konstruována na použití se slanou vodou, nemůžeme garantovat, že sůl ve vodě nepoškodní vnitřní jednotku vířivky. Z toho důvodu bychom se použití soli ve vířivce vyvarovali.

Autor:Milan Motys Datum:10.7.2021 15:35

Použití chlorinátoru

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je možné do bazénu použit sůl bez použití chlorinátoru. Moc děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.7.2021 08:48

Re: Použití chlorinátoru

Dobrý den, sůl do vody samozřejmě nasypat můžete, ale nebude to mít žádný desinfekční účinek. Voda bude jen slaná, nic níc.

Autor:Zbynek Datum:28.6.2021 17:39

sul

Muzu pouzivat sul na teto Bazén Orlando?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2021 09:33

Re: sul

Dobrý den, ano bazénovou sůl spolu s chlorinátorem používat u bazénu Orlando můžete.

Autor:Jiří Kubelik Datum:10.5.2021 09:30

sůl - vířivka

Dobrý den, je možné nasypat sůl do vířivky Pure Spa - Bubble HWS bez solinátoru? Nepoškodí se čerpadlo, nebo něco v přístroji?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2021 11:08

Re: sůl - vířivka

Dobrý den, pokud není vířivka určená pro provoz s chlorinátorem, nedoporučujeme sůl do vířivky sypat.

Autor:Jan Novodárský Datum:7.4.2021 18:22

Sůl a vířivka

Dobrý den. Mám od vás filtraci Prostar 2 pro bazén Florida. Zvažuji nafukovací vířivku se solinátorem. Pokud do ní nasypu sůl a budu ji chtít třeba dvakrát týdně vyfiltrovat přes pískovou filtraci, nebude sůl dělat uvnitř filtrace neplechu? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.4.2021 08:11

Re: Sůl a vířivka

Dobrý den, v takovém případě by jste si museli zakoupit vířivku, která je určená i pro sůl. Na vířivky není možné napojit žádnou filtraci. Vířivky mají svoje zabudované filtrace.
Autor:Sháněl Vl. Datum:26.7.2020 14:31

péče o slanou vodu

Dobrý den,
máme bazén se slanou vodou, vše funguje perfektně, jen se chci zeptat zda je u slané vody nutné hlídat alkalitu a PH a přidávat přípravky na úpravu těchto hodnot. Návodů na péči o vodu s chlorem je mnoho, ale návod na slanou vodu jsem žádný nenašel.
děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2020 09:48

Re: péče o slanou vodu

Dobrý den, ano i při používání chlorinátoru je třeba používat bazénovou chemii. Chlorinátor pouze nahrazuje dávkování chlorových tablet, je tedy nutné hlídat i pH, při znečištění používat vločkovač apod.
Autor:Zdenek Datum:15.7.2020 11:25

Bazenova sul

Dobry den, mam bazen cca 20 m3 vody s piskovou kulicky. Morskou sul kolik pridat kg? Doporucenem davkovani Vlockovaci gelova tableta 2v1 Marimex? Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.7.2020 12:48

Re: Bazenova sul

Dobrý den, dávkování bazénové soli je vždy závislé na chlorinátoru. V návodu k chlorinátoru by měla být uvedena informace, jaká má být koncentrace soli ve vodě.

Autor:Eva Mančálová Datum:23.9.2019 15:46

Do jakého bazénu slaná voda

Dobrý den, musí být na slanou vodu speciální bazén, nebo lze použít obyčejný, který jsme dosud užívali na sladkou chlorovanou vodu? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.9.2019 13:20

Re: Do jakého bazénu slaná voda

Dobrý den, do všech našich bazénů je možné používat slanou vodu ve spojitosti s chlorinátorem.
Autor:Hana Janů Datum:11.6.2019 13:43

Sůl do vířivky

Dobrý den, můžu tuto sůl použít do vířivky Intex Pure Spa Jet and Bubble Octagon.Vířivka má solinátor Děkuji Hana Janů
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.6.2019 14:27

Re: Sůl do vířivky

Dobrý den, ano tuto sůl použít můžete.
Autor:denisa Datum:22.7.2018 19:50

puoze pro slanou vodu

Jaké mám použít dávkování soli, když chtějí mít děti slanou vodu v malém bazénku ???? Sůl v tomto případě bude sloužit jen k "osolení" vody.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2018 15:51

Re: puoze pro slanou vodu

Dobrý den,
bohužel na Váš dotaz není konkrétní odpověď. Nevíme, jak "malý" bazének máte a jak moc slaný ho chcete mít. Doporučujeme sůl postupně vysypávat do bazénu, aby se stačila rozpustit. Množství záleží na vaší potřebě. Sůl bez solinátoru bazén nijak nedesinfikuje.
S pozdravem Tým Marimex 
Autor:jiri Datum:30.6.2018 00:21

bez solinatoru

mohu nasypat sul pokud nemam solinator . lem bazenu je hliníkova lista a zastreseni také popřípadě jak dávkovat bez solinatoru dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2018 15:43

Re: bez solinatoru

Dobrý den, tím, že nasypete sůl do bazénzu docílíte pouze slané vody, ale sůl vodu nijak desinfikovat nebude. Pokud je bazén určen k provozu se slanou vodou, tak sůl do vody nasypat můžete.
Autor:Marek Duba Datum:22.4.2018 13:52

sul do výřivky

Dobrý den, mohu použít tuto sůl do výřivky ? má system dezinfekce slanou vodou. děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.4.2018 11:01

Re: sul do výřivky

Dobrý den, ano tato sůl je vhodná do vířivek se solinátorem.
Autor:Andrea Datum:7.6.2017 19:47

zelená voda

Dobrý den, sůl jsme do bazénu dali, asi měsíc to bylo dobré, ale teď nám voda zezelenala. Co teď s tím? Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2017 09:52

Re: zelená voda

Dobrý den, na tuto otázku není snadné odpovědět - nevíme, zda jste sůl doplňovala v průběhu používání (chlorinátor by měl nízkou hladinu soli signalizovat) a zda chlorinátor pracoval dostatečně dlouho. Pokud ano, problém může být ve velkém znečištění či teplotě vody. Doporučovali bychom použít Aquamar chlor shock na likvidaci řas a následně použít Vločkovač pro vysrážení nečistot. Tyto nečistoty potom můžete vysát bazénovým vysavačem.
Autor:Klimeš Datum:22.5.2017 16:56

Bazénová sůl

Dobrý den, mám zabudovaný bazén cca 20 m3 vody s pískovou filtrací. Pokud budu chtít přidat tuto Vaši sůl pro lepší vyčištění a připravení vody na sezonu, mám dát sůl přímo do vody. Prosím radu. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2017 13:06

Re: Bazénová sůl

Dobrý den, ano bazénová sůl se sype přímo do bazénu - doporučujeme sypat postupně, aby se sůl rozpustila a solinátor mohl v pořádku fungovat.
Autor:Petr Datum:21.5.2017 17:31

Dotaz bazénová sůl

Dobrý den, zaujala mě nabídka soli do bazénu, konkrétně (https://www.marimex.cz/bazenova-sul-marimex-25-kg/) Zajímalo by mě jestli mohu balík koupit a prostě ho vysypat rovnoměrně do bazénu. Rozměry bazénu jsou 3,66 x 91 cm. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:22.5.2017 08:26

Re: Dotaz bazénová sůl

Dobrý den, ano doporučujeme sůl postupně vysypávat do bazénu, aby se stačila rozpustit.
Autor:Ján Hagyari Datum:26.1.2017 17:53

Slaná voda

Dobrý den uvažuji o koupi solinátoru tak se chci zeptat.Mám alergii na chlor při použivaní chlorových tablet v bazénu se mi težce dýcha.Jestli při použivaní solminatoru , který měni slanou vodu na chlor budu mít taky potiže? A jestli ho je taky tak cítit dekuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:30.1.2017 16:25

Re: Slaná voda

Dobrý den, pokud máte alegrii na chlor ve vodě, doporučujeme nepoužívat ani solinátor, ale např. UV lampu v kombinaci s kyslíkovou nebo bezchlorovou chemií.
Autor:Milan Váně Datum:26.7.2016 14:52

slaná voda

Je možné po aplikaci bazénové soli používat chlorové tabletky, a to z důvodu doplňování chlóru do bazénu, Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:26.7.2016 15:00

Re: slaná voda

Dobrý den, bazénová sůl se do bazénu dává právě proto, aby se z ní pomocí chlorinátoru generoval chlor, který by desinfikoval vodu. Proto přidávání tabletek do bazénu je zbytečné.
Autor:Petr Ondráček Datum:9.6.2016 20:02

bazénová sůl a gumový bazén

Dobrý den,
koupil jsem si u Vás minulý týden nadzemní bazén florida (intex) 3x2 metry a rád bych se zeptal jestli by mu vadila slaná voda? A zároveň se chci zeptat jestli je možné tu sůl použít i bez solinátoru, jen ji tam v doporučeném dávkování teď nasypat a nechat přes sezónu. Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Petr Ondráček
Autor:Jiří Laburda Datum:10.6.2016 08:20

Re: bazénová sůl a gumový bazén

Dobrý den, slanou vodu v tomto bazénu použít můžete. Použití soli bez solinátoru bude zbytečné, protože právě solinátor vytváří z vody chlor a tak vodu desinfikuje.
Autor:Monika Bittnerová Datum:9.7.2015 13:49

četnost dávkování bazénové soli

Dobrý den. Chci se zeptat, jak často se bazénová sůl dává a zda se musí ještě přidávat něco jiného. Děkuji Bittnerová
Autor:Jiří Laburda Datum:9.7.2015 15:55

Re: četnost dávkování bazénové soli

Dobrý den, dávkování se řídí  podle návodu k solinátoru a je závislé na objemu bazénu. Více informací najdete zde: http://www.marimex.cz/ImgGalery/Img1/navody-dokumenty/chlorinator-eco.pdf
Autor:Stanislav Drexler Datum:7.7.2015 09:03

Koroze kovových součástí

Dobrý den,
děkuji za odpověď. V případě schůdků je jasné, že jsou z kovu, ale jak je to s filtrací Sand 4? Nedojde v případě trvalého kontaktu se slanou vodou k nějaké korozi, která by znatelně snížila její životnost?
Děkuji Drexler
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 09:07

Re: Koroze kovových součástí

Dobrý den, co se týče filtrace, slaná voda by neměla mít na životnost vlit. Chlorinátor i filtraci vyrábí jedna firma a předpokládáme, že toto mají ošetřené.
Autor:Stanislav Drexler Datum:6.7.2015 22:04

Koroze kovových součástí

Dobrý den,
nedávno jsme u vás koupili bazén Orlando s pískovou filtrací Sand 4 a se solárním ohřevem Slim 360. Zajímalo by mně, jestli je možné nasypat do vody v bazétu tuto sůl, aniž by došlo k nějakému poškození uvedeného bazénu, filtrace a nebo ohřevu? U konkurence to nedoporučují z důvodu koroze kovových dílů, které příjdou se slanou vodou do styku. Já ovšem nevím, do jaké míry je bazén Orlando, filtrace Sand 4 a ohřev Slim 360 proti soli odolný, kde všude se vyskutují kovové díly, u kterých by mohlo dojít k nějaké korozi.
Děkuji Drexler
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 08:23

Re: Koroze kovových součástí

Dobrý den, koroze je chemický proces, kterému se bohužel nelze vyhnout a lze ho jen zmírnit. Naši zákazníci k tomuto typu bazénu i filtrace chlorinátor kupují, nermáme negativní ohlasy na poškození korozí. Samozřejmě např. schůdky mohou korodovat rychleji, než v normální vodě, ale pokud je budete dávat pouze na koupání a jinak budou mimo bazén, korozi podstatně oddálíte.
Autor:cermák Datum:5.6.2015 11:07

bazénová sůl

Dobrý den,
pokud použiji do bazénu mořskou sůl v koncentraci, kterou uvádíte musím použít ještě jinou chemii abych dosáhl čisté a kvalitní vody? A zda stačí tuto sůl použít jednorázově a vystačí to na celou sezónu. Děkuji Čermák
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2015 11:19

Re: bazénová sůl

Dobrý den, pro používání soli v bazénu je nutné používat solinátor, který ze soli vytváří chlor.. Návod na používání chlorinátoru je u produktu a je tam také uvedeno dávkování soli pro jednotlivé velikosti bazénů.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení